Гана загуби от Мали с 0:2 в малкия финал за третото място в турнира за Купата на африканските нации, който се провежда в Екваториална Гвинея и Габон.

Бившият голмайстор на българската „А” Група и „Левски” Гара Дембеле започна като титуляр за Мали и остана на терена до 86-ата минута, когато на негово място в игра се появи Мустафа Ятабаре.

В 23-ата минута на мача в Малабо (Екваториална Гвинея) Мали излезе напред в резултата, след като халфът на Барса Сейду Кейта изведе на чиста позиция Чеик Диабате, който бе точен за 0:1. До края на първото полувреме нови попадения не паднаха.

След почивката в 64-ата минута „черните звезди” останаха с човек по-малко, след като втори жълт и съответно червен картон получи Исаак Ворса. С числен превес Мали реши нещата в своя полза след втори гол на Чеик Диабате, който оформи крайното 0:2 в 80-ата минута.

В неделя вечер от 21:00 часа българско време е финалът на турнира между Замбия и Кот д’Ивоар.

Гана - Мали 0:2

0:1 Чеик Диабате (23), 0:2 Чеик Диабате (80)

Гана: Кварасей, Пентсил, Ворса , Менса, Инкоом (35 - Тагое), Ади, Анан, Асамоа (68 - Алхасан), Абу (46 - Мунтари), Андре Аею, Джордан Аею

Мали: Сисоко, Канте, Тамбура, Кулибали, Маига, Сейду Кейта, Траоре , Соу (85 - Сюлейман Кейта), Диаките, Диабате, Дембеле (86 - Ятабаре)